Začínám psát diplomku


Dnešek byl v mém diáři den, kdy začínám psát diplomku. O dva dny dřív, než jsem začala psát bakalářku. Jenomže to má poněkud dvojnásobný rozsah než bakalářka, au. Kamarád Vilo mě dnes na FB šokoval svým blogem, že zbývá 86 dní do konce. Má mimochodem stejného vedoucího jako já. Kamarád Michal mi dnes psal, že má 40k znaků. A já? Já začínám.


Rozhodla jsem se vytvořit si „work-study“ balance a začít chodit pracovat do práce. Považuju to za zásadní a velmi dospělé rozhodnutí. V práci budu pracovat a doma budu psát diplomku. Protože homeoffice je hrozně boží ve všech směrech, ale prokrastinace je mocná, zejména když jde o práci (pracuju, takže vlastně neprokrastinuju, to dá rozum), a tu diplomku bych asi nikdy nenapsala. Akorát mi to překazila rýmička, takže z homeoffice je bedoffice a situace je přesně taková, jaké jsem se chtěla vyhnout. Produktivita vysoká, ale poněkud špatným směrem.


Ne že bych neměla vůbec nic, protože v rámci diplomového semináře jsem musela vyrobit a odprezentovat „Zprávu o stavu zpracování diplomové práce“. Jenom je to takové „mám to skvěle vymyšleno“, ale ne o moc víc. A v listopadu jsem si našla hezký blok a pěknou tužku a popsala tři stránky. Shrnutím toho, o čem by diplomka měla být. A pár nápady. A data, začala jsem sbírat data! Dosbírám je začátkem dubna. Do té doby bych měla mít v ideálním světě teoretickou část. Haha.

Takže začínám psát diplomku. Měla bych teď psát něco jako dvě strany denně. Reálně se budu ještě tak měsíc patlat s ničím a pak mě dostihne obří panika. Dělám si krásnou mentální mapu se všemi úžasnými nápady a… Zítra hrozně začínám.

Pravidelný blog tentokrát neslibuju. Navíc mám rozbitý WordPress a funguje jen tak napůl. Jenom si tu tak občas odložím střípky svého utrpení.Share
Tags
Written by Xsi


Leave a Comment