XPATH a hraní s API


Soukromě se bavím nad tím, jak pod různými okolnostmi ustupuju věcem, o kterých bývám hrozně přesvědčená, že je nikdy používat nebudu. Jako LinkedIN. Nebo Google+. Nově Chrome. Jak já nikdy nechtěla používat Chrome. Ale poté, co jsem zjistila, že Firefox je ve své milionté první verzi tak dokonale nepřehledný, že přijít na to, jak aktivovat a používat některé pluginy je nad mé síly, opět jsem ustoupila a stáhla jsem si Chrome. Za účelem vypracování úkolu. Jinak ho používat určitě nehodlám, určitě…

Takže jsem nainstalovala XPATH Helper a zjistila, že to funguje. Krása. Pak už to přestala být krása. Naimportovat RSS feed do Google spreadsheetu se jevilo jako nemožné. Po dlouhém vztekání jsem zjistila, že to jde, pokud feed nepoužívá ATOM. Po dalším dlouhém vztekání jsem přišla na to, jak tam dostat i ATOM, ale ne přes IMPORTXML, ale přes IMPORTFEED. Vlastně mě to stálo celý večer. A poznatek, že co funguje jednomu člověku v jeho dokumentu prostě nebude fungovat mně, i když to přesně zkopíruju. Zrada. Snaha dostat potom z feedu jenom něco a ne celý byla naprosto marná. Přesto že jsem se u toho snad i na hlavu stavěla, končilo to syntax errorem nebo N/A. Tak nevím. Stálo mě to další odpoledne a k ničemu jsem se nedobrala.
Fun fact: Google support má na webu vlastní příklady i s obrázky. Vtipné na tom je, že ty jeho příklady taky nefungují. Občas mám pocit, že se službami Googlu nemáme navzájem rádi. Přesně tohle je ten případ.

Pak jsem si zkoušela hrát s Twitter API. Pěkné to je. Dá se z toho dostat leccos, ale nic, co by mi přišlo vyloženě užitečné. Totiž nic, co už by za mě nedělaly různé externí klienty pro Twitter. Takže jsem si pohrála, opět bez uspokojivého výstupu. Fascinace: Nestačí být přihlášen pod svým účtem, zadat své username pro které chci něco získat… Potřebuju ještě user ID. To se nikde vyčíst nedá. Naštěstí na to taky nějaká služba existuje.

Budu se k těmhle všem věcem muset ještě v nejbližší době vrátit. Zajímá mě to a prudí, že mi to nejde. :-)

 Share
Tags
Written by Xsi


Leave a Comment