Píšu bakalářku – den 77: Svůj k svému a vždy podle normy


Dnešním úkolem bylo konečně porazit citace.

Stalo se to celodenním úkolem.

Odpoledne jsme měli s kamarády LAN party ve školní seminárce. Což u mě vypadalo tak, že jsem si dvakrát zahrála Defcon a poté posedávala či polehávala na gauči a citovala. Mělo to jedno významné plus – zavřela jsem v prohlížeči spousty materiálů, které jsem neustále tak nezbytně potřebovala. Značně se mu ulehčilo.

Připsala jsem jeden odstavec, protože jsem mezi otevřenými našla jeden krásný výzkum. Ještě bych potřebovala připsat nejmíň dva, možná tři. V ideálním světě to zítra udělám, napíšu úvod, závěr, anotaci česky, anotaci anglicky, naformátuju. Připravím k středečnímu tisku. A přečtu kamarádovu bakalářku, protože jsem mu slíbila korektury. V ideálním světě.

A ještě něco docituju. Protože jsem tam našla spousty věcí, které mi přijdou samozřejmé a prostě je vím, ale mám pocit, že by si zasloužily něčím hodnověrným podložit. Nevím, jestli to dokážu. K nadpisu jsem si dneska znásilnila Palackého „Svůj k svému a vždy podle pravdy.“ Napadá mě, že kdyby se nejednalo o normu ISO 690, znělo by to docela fašisticky.

p4rt

Už mě z toho jímá mírná apatie. Času málo, ale stejně mám pocit, že už to tak nějak mám, a co. Dnešní fotka vypadá skoro jako na parte. I k tomu jsem lehce apatická. Můj vztah s bakalářkou se blíží ke konci. Snad. Začínám si zvykat na myšlenku, že budu chodit večer spát bez blogpostu o tom, jak mi to jde. Děsivé.

  •  citace pokořeny. Z té větší části. Možná zítra ještě nějaké nalovím. Vlastně jich není tak epicky moc, ale mně to stačí. Jako celodenní posun bída, na druhou stranu, nebylo to místy úplně bezbolestné.
  • znaků je 72 996. Vsadila bych se, že ještě před hodinou jich bylo přes 73k. Asi něco někam odmizelo. Děsím se, až si to po sobě naposledy přečtu. Celé to možná bude poprvé. A nechce se mi. Ale korektury se mi samy neudělají. Taky bych mohla něco proškrtat?
  • poznatek: Lifehacker tvrdí, že když nemůžu usnout, mám si vzít ponožky. Platí to i naopak? Když přestanu nosit ponožky, nebudu pak už muset spát? Protože já bych to brala.


Share
Tags
Written by Xsi


Leave a Comment