Píšu bakalářku – den 73: Simplifikace


Před několika dny jsem napsala do bakalářky slovo simplifikace. Jakožto příležitostný grammar nazi bych si měla dát pár facek, ale já jsem si tím udělala radost. Použila jsem to slovo, protože chci. Protože můžu.

Dnes jsem zjistila, že by mi prospěla i nějaká simplifikace myšlenkových pochodů. Nad některými věcmi přemýšlím tuze složitě, pokouším se je vysvětlit neskutečně komplikovaně… A je to k ničemu. Asi dvě odpoledne jsem v knihovně strávila vymýšlením toho, jak vysvětlit některé pojmy a jejich vztah k tématu své práce. Dnes večer jsem přišla domů, a prostě jsem je vysvětlila. Jednoduše. Takové to okřídlené „pokud to nedovedete vysvětlit jednoduše, nerozumíte tomu“. Tak už tomu asi rozumím.

Tohle je moje flashka, pověšená (oběšená?) na rámu stolu. Po každém napsaném odstavci se na ni dívám a těším se, jak na ni nahraju finální práci, odnesu ji vytisknout, svázat… A můj svět zase začne existovat i mimo textový editor. Trošku to nafukuju, ale bude hezké říkat lidem okolo jiné věty než „nemůžu, promiň, jdu domů/do knihovny psát bakalářku“. Protože posledních několik dní to říkám nepříjemně často.

SCam_20130419_004052

  • posun… Dopsala jsem několik částí, nad kterými jsem dlouho hloubala. Napsala dvě nové. Na čtvrtek dobrý. Pořád chybí aspoň půlka úvodu, závěr, citace v lidské formě, obsah. A úvodní stránka. A poděkování. A… a… a…
  • znaků je 61 783. „Už jen“ nejméně 8217 začíná vypadat docela optimisticky.
  • poznatek: Docela dlouho jsem odolávala nedávno vzniklému trendu používání služby Ask.fm. Taková věc, kde si lidé založí účet a jakýkoliv náhodný kolemjdoucí jim může (anonymně) položit jakoukoliv otázku. Zdálo se mi to jako nebetyčná pitomost, ale když jsem na to postopadesáté narazila u člověka, u kterého to vypadlo docela smysluplně, řekla jsem si proč ne. Jestli chcete, zeptejte se. Na bakalářku, na datasexuály, na cokoliv jiného… Okruh témat neomezuju, jen budu možná některá selektivně ignorovat. :-)

A skoro bych zapomněla. Onen rozhovor o psaní diplomky „pod dohledem“ už je online. Tady.Share
Tags
Written by Xsi


Leave a Comment