Píšu bakalářku – den 14: Objektivní důvody


Jsou dny, kdy se všechny myslitelné objektivní důvody spojí dohromady, aby konečně zvítězily nad přirozenou lidskou potřebou tu bakalářku napsat.

Můj zásadní objektivní důvod je internet. Ani ne tak jeho přitažlivost, odvádějící od přitažlivosti psaní, ale jeho nestálost. Vzhledem k tomu, že už nějakou dobu žiju s internetem od UPC, dobře vím, že není chyba na straně přijímače. V různých bytech na různých zařízeních… Prostě čas od času internet uzná, že by měl vypadnout. A tak vypadne. Na půl hodiny, na hodinu… Na půl dne, na několik dní. Jak kdy, jak kde. Ale bez výpadků jsem ho ještě nezažila. Aktuální rozmarnost našeho internetu je ve stavu „na půl hodiny, na hodinu – několikrát denně“. A to při psaní bakalářky v Google docs, se všemi zdroji online prostě nepotěší.

Tak jsem se přesunula do fakultní knihovny, kde internet funguje bez výpadků. Asi není od UPC. Jenže dnes začal semestr, takže tam byla spousta lidí… A já jsem se tam prostě nějak nemohla ukotvit. Tudíž jsem si půjčila knížku (z knihovny na FF druhou v životě) a šla jsem domů.

Během doby, co mi jel internet, jsem psala. Vynořila se mi tam najednou úplně nová kapitola, která je hrozně zásadní. Totiž, vynoří se, až ji napíšu. On zase až tak dlouho nefungoval. Zatím se jen ukázalo, že tam bude.

A když mi zrovna nejde internet, zachraňuje mě Šrámek.

bookie
  • posun od včera – skoro přesně o tisíc znaků. Ve kterých se ale zrcadlí celá budoucí kapitola. A nevím, jestli je to přímo posun, ale ve čtvrtek mám slíbeno „snížení entropie pohledem zvenku“ svým vedoucím práce. Baví mě.
  • Znaků je momentálně 12 900.
  • poznatek: Při ranním listování v RSS čtečce, která mi nemilosrdně nutí „1000+“ nepřečtených blogpostů na mě vypadlo tohle: Why You Should Never Have More Than Nine Browser Tabs Open. Jakožto chronický uskladňovač všeho co projde okolo do otevřených tabů jsem si to přečetla, a uznávám… Něco na tom bude. Spočítala jsem si, kolik jich mám momentálně otevřených. 45 v jednom prohlížeči a 5 v druhém. Celkově 50. A rozhodně mám pocit, že je všechny nezbytně potřebuju! … Tak pro začátek jich začnu potřebovat jen, řekněme, 25.


Share
Tags
Written by Xsi


Comments (One comment)